Skip to main content

Poradnik kariery

Praktyczne porady na każdy etap kariery zawodowej. Od wskazówek jak przygotować profesjonalne CV po rekomendacje dotyczące budowania pozycji zawodowej. Dla zatrudnionych, poszukujących pracy oraz planujących zmianę ścieżki kariery.

Polacy obserwują pracodawców

Sześć sytuacji, kiedy odwlekanie szukania pracy pomaga ją znaleźć

Jak pogodzić stałą pracę z dodatkowymi zleceniami?

Człowiek od życiowych przeprowadzek

Jak Cię skutecznie zrekrutować? Podpowiedz pracodawcom

Polacy obserwują pracodawców

Polacy na bieżąco śledzą ogłoszenia o pracę. 42% kandydatów, którzy wzięli udział w naszej ankiecie, śledzi oferty wtedy, kiedy myśli o zmianie dotychczasowej pracy. Aż 38% nawet wtedy gdy takiej zmiany nie planuje – po prostu aby być na bieżąco. Jedynie co 5. respondent sprawdza ogłoszenia wyłącznie wtedy, gdy nie ma pracy.

Człowiek od życiowych przeprowadzek

Maciej Olbert z departamentu Travel w firmie Luxoft ściąga do Polski największe talenty branży IT z krajów Unii Europejskiej, Rosji, Ukrainy, a także Urugwaju, Egiptu czy Brazylii.

8 sposobów na usprawnienie poszukiwań pracy

Czasem bywa tak, że poszukiwanie pracy ciągnie się miesiącami – kilkadziesiąt CV, kilka rozmów, kilka kontaktów i nic. Nie ma co rozpaczać, czas zmienić strategię. Oto kilka podpowiedzi, jak przełamać złą passę.

Jak wykorzystać reklamowe triki w poszukiwaniu pracy?

To może brzmi brutalnie, ale kiedy szukamy pracy jesteśmy trochę jak produkt, który trzeba dobrze sprzedać. Pomocna może być więc strategia „unikatowej propozycji sprzedaży”, doskonale znana specjalistom od marketingu.

Dwie prace. Kiedy warto o tym pomyśleć?

Praca po pracy może oznaczać coś więcej niż reperowanie domowego budżetu. To może być sposób na to, by skierować zawodową karierę na właściwe tory.

Co oprócz pensji oferują pracodawcy?

70% pracowników otrzymuje niefinansowe dodatki do pensji oraz korzysta ze służbowych udogodnień – wynika z ankiety serwisu z ofertami pracy MonsterPolska.pl.