Skip to main content

Przykład listu motywacyjnego dla kandydatów zamierzających zmienić zawód

Przykład listu motywacyjnego dla kandydatów zamierzających zmienić zawód

Podczas zmiany zawodu, najważniejszą kwestią jest przedstawienie potencjalnemu pracodawcy swojej wartości jako pracownika. Przykład listu poniżej.

Zachwyć pracodawców przekonywującym CV oraz listem motywacyjnym, wykorzystując rady ekspertów z serwisu monsterpolska.pl.


[Pobierz wersję Word]

Jan Kowalski
Adres
Miasto
Telefon
Email

Data (2010.12.12)

Sz.P. Anna Nowak
Stanowisko (jeśli znamy)
Nazwa firmy
Adres

Szanowna Pani,

Znalazłem Państwa ofertę pracy w serwisie monsterpolska.pl i postanowiłem przesłać swoja aplikację. Od około pięciu lat pracuję w sprzedaży, jednak moim marzeniem zawodowym jest praca w dziale kadr Państwa firmy.

Pomimo sukcesów odnoszonych na obecnym stanowisku, zrozumiałem, iż najbardziej satysfakcjonujące dla mnie jej aspekty dotyczą zasobów ludzkich. Poniżej w punktach przedstawiam kilka z najważniejszych kwalifikacji:

  • Ugruntowana wiedza dotycząca zagadnień związanych z zasobami ludzkimi:, jako starszy kierownik ds. rozliczeń byłam odpowiedzialna za wiele funkcji w kadrach, w tym za rekrutację, rozmowy kwalifikacyjne, zatrudnianie i szkolenia nowych pracowników. Bardzo szybko uczę się złożonych koncepcji oraz zagadnień prawnych, wyrażam także chęć głębszego rozwinięcia tych umiejętności.
  • Dynamiczny styl komunikacji: zdolność buduję nowe relacji z członkami zespołu oraz partnerami, oparte na porozumieniu oraz dążeniu do wspólnego celu. Znany jestem z umiejętności szybkiego pozyskiwania zaufania pracowników, rozstrzygania sporów oraz motywowania innych do działania.
  • Doświadczenie w szkoleniach korporacyjnych: W trakcie mojej kariery sprzedaży, ogromną pasją było dla mnie stałe planowanie i wdrażanie planów rozwoju pracowników, poprzez udział w programach rozwojowych. Odznaczam się swobodą i doświadczeniem w przeprowadzaniu prezentacji zarówno dla małych, jaki i dużych grup, przeprowadziłam setki seminariów szkoleniowych dla zróżnicowanych grup odbiorców, z różnych poziomów w hierarchii organizacji firmy.

Jeśli zainteresowałem Panią moja kandydatura, proszę o kontakt. Z przyjemnością poznam specyfikę działania Państwa firmy i udowodnię, jak moje kwalifikacje i umiejętności pomogą w realizacji celów biznesowych.

Z poważaniem
Jan Kowalski

Załącznik:
1. CV


Back to top