Skip to main content

Zdobądź pracę marzeń z Monsterowym Poradnikiem Kariery

Zdobądź pracę marzeń z Monsterowym Poradnikiem Kariery

Pierwszą kluczową kwestią, na jaką każdy poszukujący pracy musi zwrócić uwagę, jest wywołanie zainteresowania potencjalnego pracodawcy. Dlatego tak ważne jest stworzenie dobrego i ciekawego CV, które pozwoli Ci zaprezentować siebie i swoje umiejętności w taki sposób, by pracodawca wiedział, że to właśnie Ty jesteś osobą, której szuka. By osiągnąć sukces, wystarczy, że zapamiętasz kilka ważnych zasad. Z naszego Poradnika Kariery dowiesz się jak bez problemów przejść przez proces rekrutacyjny i zdobyć swoją wymarzoną pracę.

1. Skup się na tym, co odróżnia Cię od innych

Pracodawca przeprowadzający rekrutację otrzymuje setki aplikacji, dlatego niezmiernie ważne jest pokazanie siebie i swoich umiejętności w taki sposób, by Twoje CV było inne niż pozostałe. Sprawdź jak odróżnić się od innych.

2. Zmieniasz zawód? Postaw na swoje umiejętności

W życiu przychodzi niekiedy taki dzień, w którym decydujemy się na zmianę miejsca i środowiska pracy. Mamy już dość i chcemy zacząć od początku oraz skupić się na pracy, o której zawsze marzyliśmy. Jednak jak przekonać przyszłego pracodawcę, że, mimo, iż nie mamy jeszcze doświadczenia na stanowisku, o które się ubiegamy, nasze umiejętności będą przydatne i przyniosą korzyść nowej firmie? Sprawdź jak napisać CV chcąc zmienić zawód.

3. Przygotuj się do rozmowy kwalifikacyjnej

Rozmowa kwalifikacyjna to najbardziej stresująca część procesu rekrutacyjnego. Nie możemy jednak pozwolić na to, by zdenerwowanie przekreśliło naszą szansę na zdobycie pracy. Dlatego ważne jest, by pokonać stres, a także, by przygotować się do pytań, jakie może zadać nam przyszły pracodawca. Sprawdź jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej.

4. Stwórz strategię poszukiwania pracy

Proces szukania pracy jest złożony i często długotrwały, dlatego najlepiej ustalić sobie plan działania. Nie należy też tracić optymizmu i dobrego nastawienia. Sprawdź jak się tworzy strategię poszukiwania pracy.

5. Nie bój się rozmawiać o pieniądzach

Rozmowa o zarobkach wydaje się każdemu niezręczna i trudna.  Dzięki wskazówkom zawartym w Poradniku Kariery znacznie łatwiej przyjdzie Ci wynegocjowanie Twojej pensji. Sprawdź jak rozmawiać z pracodawcą o pieniądzach.


Back to top